Hakkımızda

" Sigortacının Sigortası "

            1993 yılından bu yana sektör içerisinde yer alan kurucularımız, 2000 yılında Sigorta Sektöründe bulunan Ön Muhasebe Yazılımı açığını farkederek, Sigorta Acente’ lerine yönelik olarak Ön Muhasebe Programı yazılımını geliştirmişlerdir.

            2000-2011 yılları arasında müşteri portföyündeki artış ve yazılım sektöründeki ihtiyaçları daha yoğun bir şekilde karşılamak için 2011 yılında PSP Yazılım ve Bilgisayar Ltd. Şti. kurmuşlardır.

            Bugünün hızla değişen rekabet ortamında, her ticari işletmede olduğu gibi, sigorta acentelerinin de pazardaki güçlerini artırmaları, kaynaklarını iyi planlayarak, verimli kullanmaları gerekmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak kullanıcıların yazılımlardan beklentileri her geçen gün daha da artmaktadır.

            Sektöre yönelik hazırlanmış az sayıda yazılım, yaygınlaşmadan pazardan silindiği için, sigorta acenteleri kendi iç otomasyonlarını genel amaçlı, sektör dışı yazılımlarla çözmeye çalışmaktadır. Yorucu, sıkıcı ve dolaylı yollarla kullanılan bu yazılımlarla parasal durumlarını analiz etmeye gayret eden acenteler, maalesef hızlı, doğru ve analitik sonuçlara ulaşamamaktadır. Bu boşluğu doldurmak amacıyla hazırlanan PSP, sigorta acentelerinin ihtiyaçlarına doğrudan çözümler sunmaktadır. Windows işletim sisteminin görsel özelliklerini birleştiren PSP, sadece sigorta acentelerinin kullanımı için özel olarak üretilmiş sektörel bir yazılımdır.

            PSP, sahip olduğu işlevler ve esnek yapısı sayesinde yöneticilerin enerjilerini, iş güçlerini ve verimliliklerini artırarak karar verme aşamasında en doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamanın yanı sıra, bir acenteyi yönetmek için gerekli bütün alanlarda tüm ayrıntılara hâkimiyet ve benzerleriyle kıyaslanamayacak bir hız sunmaktadır.

            PSP ile acente anlık kontrol edilebilen, bol ayrıntılı ama bir o kadar da derli toplu bir yapıya kavuşmaktadır.

            Acente personeli tarafından kolaylıkla kullanılan PSP, ayda birkaç yüz poliçe kesen küçük acentelerden, binlerce poliçe üreten büyük acentelere kadar her büyüklükteki acenteye hitap eden esnekliktedir.